איך לבחור משרד ביתי

 במציאות העמוסה של ימינו בה רבים מאיתנו נאלצים לתמרן בין שעות עבודה ארוכות במשרד, סידורים לוגיסטיים ובילוי עם הילדים, קיימת חשיבות רבה ליצירת פינת עבודה בבית בה תוכלו להשלים משימות שלא הספקתם במשרד, או לחלופין להעביר חלק מנטל העבודה לביתכם הפרטי. במאמר זה נסייע לכם לעשות את זה נכון וללא הוצאות מיותרות.

מיקום

השלב הראשון בתהליך ה-Makeover הוא לבחור מקום בו תוכלו להעמיד את פינת העבודה. למען מטרה זו ניתן להקצות כל חלל בביתכם שאותו אתם לא מנצלים ברמה היומית: מחסן, ממ"ד פנוי או כל פינה אחרת בחלל המגורים.

ארגון החלל

לאחר שמצאתם לעצמכם פינה מתאימה, עליכם לחשוב היכן את למקם את שולחן העבודה. במידה ופינת העבודה תהיה בתוך חדר, ההמלצה היא למקם את השולחן מול הדלת באופן כזה שמצד אחד תזכו לפרטיות מלאה בלי שכל רגע מישהו יעבור ויציץ לכם לתוך המסך ומצד שני תהיו מעורבים בנעשה בבית ותוכלו לראות מי נכנס לתוך החדר או עובר על ידו.

בשלב הבא עליכם להחליט אילו דברים אתם צריכים במשרד הביתי, החל ממגירות אחסון, כלי כתיבה, מכשיר פקס, מדפסת וכדומה ולחשוב היכן תוכלו להתקין מדפים על מנת להניח את הציוד בצורה כזאת שיהיה לכם נוח להשתמש בו.

דבר נוסף שיש לחשוב עליו בעת עיצוב משרדים הוא נושא התאורה. אין ספק כי התאורה המומלצת ביותר וכך גם החסכונית ביותר היא תאורת יום, אך במידה ואין לכם חלון זמין ליד שולחן העבודה ישנן אופציות חסכוניות נוספות דוגמת מנורות לבנות שאינן מאמצות ומעייפות את העיניים ושניתן להציבן בצורה נוחה מעל לשולחן העבודה.

בחירת סגנון למשרד הביתי

הסגנון של חדר העבודה תלוי בטעם האישי שלכם ומטבע הדברים בתקציב אותו תוכלו להשקיע. יחד עם זאת, ישנם מספר קווים מנחים שמומלץ לא להתעלם מהם: ראשית, עליכם לזכור שהמשרד הביתי הוא חלק מהבית כך שאם עיצוב הפנים הוא בסגנון כפרי וחמים, משרד מינימליסטי בסגנון מודרני לאו דווקא ישתלב באווירה הכללית של הבית. אל תפחדו להשתמש בצבעים עזים או ריהוט ייחודי שאינם מאפיינים ברוב המקרים משרדים רגילים. זכרו שהמטרה העיקרית בעיצוב משרד ביתי היא ליצור אווירה נעימה וחמימה שתלווה אתכם לאורך שעות העבודה.

על מנת שלא להכנס להוצאות מיותרות ברכישת הריהוט המשרדי, אתם יכולים לפנות לחנויות יד שנייה או לשווקים השונים ולמצוא שם פריטים שונים בחצי מהמחיר. זכרו שכאשר אתם עובדים מהבית, אינכם מחויבים לסגנון אחיד ושאין שום מניעה שהשידת מגירות לא תהיה תואמת לשולחן וכדומה.

כתיבת תגובה