כיצד לבחור את סגנון העיצוב המתאים לביתכם?

כידוע, תחום עיצוב הפנים אינו עשוי מקשה אחת והוא מכיל בתוכו סגנונות עיצוביים רבים ומגוונים. במידה והינכם עומדים לפני שיפוץ הבית ואתם שוקלים להסתייע בשירותיה של מעצבת פנים, עליכם לדעת להסביר לה מה אתם רוצים וכך גם להגדיר את הסגנון המבוקש. במאמר זה נסייע לכם להבין את ההבדלים בין הסגנונות העיקריים.

סגנון נורדי

ההום סטיילינג הסקנדינבי – כלומר הסגנון העיצובי של הבית הוא חלק ונקי ונוטה להיות בגוונים כמו לבן, שמנת ואפור. חומרי הגלם בהם עושים שימוש בסגנון עיצוב זה הם חומרים טבעיים כגון: עץ, מתכות לסוגיהן וזכוכית. רהיטים ומוצרים לבית המעוצבים בסגנון סקנדיבי מיוצרים מחומרי גלם פשוטים וזולים המאפשרים למגוון רחב של קהלים לעשות שימוש בהם בעיצוב הבית.
מאפיינים בולטים של סגנון זה: הרבה לבן, חיבור לטבע, מקסימום אוירה במינימום מאמץ.

סגנון קלאסי

מקורו של הסגנון הקלאסי באירופה, כשהוא שואב את השראתו מהארמונות, הטירות ובתי האצולה הרבים אשר כה מאפיינים את היבשת. סגנון עיצובי זה מתאפיין ביצירתו של חלל מרשים ועשיר בפרטים, תוך שימוש בריהוט עתיק מעץ, מראות גדולות ומעוטרות, לוסטרות מפוארות אשר יוצרות אור רך, וילונות ארוכים ומעוצבים, צבעי קירות בגוונים בהירים ועוד. המטרה העיקרית בסגנון זה הינה ליצור חלל אשר משדר יוקרה, בגרות וסטייל.

סגנון כפרי

מקורו של סגנון זה בטוסקנה שבאיטליה, כשההשראה העיקרית הינה הנוף הכפרי באזור אשר מתאפיין בפלטת צבעים חמה כגון, קש, טרקוטה, שמנת ועוד. המטרה העיקרית בעיצוב פנים מסוג זה הוא ליצור תחושה חמימה, ביתית ולא מוקפדת, תוך כדי שימוש בחומרים טבעיים כגון, אבן, עץ, ברזל ועוד.

סגנון מודרני

מקורו של הסגנון המודרני הוא בגרמניה של שנות השלושים, כשהשראתו העיקרית הינה האדריכלות החדשה והחפה מקישוטיות יתר שהחלה בהתפתחותה בשנים אלה כתוצאה מהמהפכה התעשייתית. המאפיין העיקרי של הסגנון הוא מינימליזם מובהק הבא לידי ביטוי בעיצוב החלל בקווים ישרים, שימוש מועט בחפצים, שימוש בפלטת צבעים מצומצמת שבה שולטים הלבן, האפור והשחור, וכך גם בתאורה לבנה שמטרתה לחדד את אווירת הנקיון. החומרים שמשמשים לעיצוב פנים מסוג זה הינם: נירוסטה, בטון, זכוכית ומתכת.

סגנון רטרו

מטרתו העיקרית של עיצוב פנים בסגנון רטרו הוא לחזור כביכול לסגנון העיצובי שהיה מקובל בין שנות החמישים של המאה הקודמת ועד לסוף שנות השבעים. כמו התקופה עצמה שנודעה בשמחת החיים והצבעוניות שלה, כך גם העיצוב מלא בשמחה ואור ובא לידי ביטוי בשימוש בצבעים ססגוניים וניגודיים, צורות מיוחדות, קישוטים רבים ועוד. החומרים שישמשו אותכם בעיצוב בסגנון זה הם: רהיטים מעץ, פלסטיק, קרמיקה, זכוכית ולמעשה כל חומר צבעוני בעל טקסטורה מעניינת.

עיצוב אקולוגי

מטרתו העיקרית של סגנון זה להנגיש בין החלל הביתי לטבע, על ידי יצירת מתחם מגורים ידידותי לסביבה שעושה שימוש בחומרים טבעיים וממוחזרים. הצבעים השולטים בסגנון זה הינם צבעי העץ והאדמה כשהקו המנחה העיקרי הוא כאמור חסכון באנרגיה והתחשבות בסביבה.

לסיכום, כפי שאתם יכולים לראות, השמיים הם הגבול בכל הנוגע לסגנונות העיצוב הקיימים. חשוב מאוד לזכור שאינכם חייבים לעבור את התהליך לבד וכי באפשרותכם להסתייע בעזרתה של מעצבת פנים מנוסה אשר תדאג לכוון אתכם לעבר הבחירות הנכונות עבורכם.

כתיבת תגובה