עיצוב הבית על פי פנג שווי

תורת הפנג שואי היא תורה סינית שמאמינה שלכל בית יש מבנה אנרגטי מיוחד משלו. המבנה האנרגטי הזה נקבע על ידי הדיירים שמתגוררים בבית ומביאים איתם את הרגשות, החוויות, הכעסים, השמחות והאירועים המשמעותיים שעברו בחייהם. תורת הפנג שואי, שבסינית פירושה המילולי הוא רוח ומים, מנסחת חוקים מדוייקים לעיצוב הבית כדי לאזן את האנרגיה בבית ולהטיב אותה.

הנה כמה מהחוקים של תורת הפנג שואי:

עיצוב הכניסה לבית בצורה פתוחה ומרווחת:

לפי תורת הפנג שואי, הכניסה לבית היא המקום שממנו זורחת האנרגיה פנימה והחוצה. מסיבה זו חשוב לשמור על הכניסה פנויה יחסית כדי שאנרגיית הצ'י תוכל לזרום בבית ולהיכנס אליו. הכניסה צריכה להיות נקייה מחפצים מיותרים ועדיף שלא תהיה חסומה על ידי קירות וחפצים גדולים. בנוסף, התורה אומרת שאין להציב חלון או דלת פתוחה החוצה מול חלל הכניסה – כדי שהאנרגיה לא תחלוף בבית ותצא החוצה.

צבעים חמים והקמת פינה המוקדשת לזוגיות בחדר השינה:

חדר השינה צריך להיות באיזור דרום-מערב של הבית, זהו האיזור שמציין את הזוגיות. במידה ולא ניתן למקם את חדר השינה באיזור הזה של הבית, ניתן להקים באיזור הזה פינה המוקדשת לזוגיות – הכוונה היא להניח אלמנטים שונים שקשורים לזוגיות שלכם ומסמלים אותה. גם רווקים שמתגוררים לבד יכולים לעשות זאת. התורה ממליצה להניח חפצים כפולים – שתי מנורות, שתי תמונות של זוגיות וכדומה.

הצבעים המועדפים לחדר השינה הם דווקא צבעים חמים כמו אדום, כתום וצהוב. צבעים אלו מסמלים את האדמה ואת אמא אדמה, ומתכתבים עם נושא הזוגיות והנשיות. בחדר השינה מומלץ לשמור על פשטות – לא להכניס לחדר גורמים מפריעים כמו טלוויזיה ולמקם את המיטה באמצע החדר. התורה ממליצה להניח משני צידי המיטה רהיטים זהים שמסמלים את השוויון בין בני הזוג.

מנקים ומפשטים את חדר הילדים:

התורה אומרת שחדר הילדים הוא מקום שבו הילדים אמורים לקבל תמיכה דרך העיצוב פנים. המיטה צריכה להיות בעלת גב תומך – כלומר ראש מיטה גבוה משאר חלקי המיטה. החדר צריך להיות פשוט ומסודר, מומלץ להיפטר מחפצים שהילדים כבר לא משתמשים בהם ולהעביר צעצועים הלאה במידה והם מונחים בחדר ללא שימוש. בנוסף, לא מומלץ להכניס לחדר תמונות עם דמויות שיכולות להפחיד את הילדים ושיש להן אופי מאיים.

הסלון חייב להיות החדר הגדול בבית ואסור שיהיה צפוף:

הסלון נחשב לפי התורה לחדר החשוב בבית, בו מתנהלת התקשורת העיקרית בין הדיירים ובין אנשים שנכנסים לבית. מומלץ לבחור בסלון שיהיה בחלק הדרומי של הבית, אם ניתן, כיוון שזה הצד האחראי על הרושם והתהילה לפי התורה. בעיצוב פנים חשוב ליצור סלון מרווח, ללא עומס של רהיטים ואסור להניח את השולחן בין הכורסאות, דבר שעל פי התורה יכול לחסום את התקשורת בין האנשים היושבים עליהן.

כתיבת תגובה